Гроші наші, ідеї – голлівудські 23 листопада в Україні відкривається американська школа
  Іван Столярчук, «Газета по-українськи», №18, 23 листопада 2005 р
 

КОРОТКИЙ курс кіномистецтва читатиме в ній 62-річний Марк Тревіс — відомий у США режисер. Підручники з кіномистецтва, написані ним, є обов'язковими в усіх голлівудських кіношколах. Прослухати курс пана Тревіса в Україні коштуватиме $250-500. Спеціальна голлівудська комісія вже відібрала з 200 охочих 50 студентів.

Марк Тревіс розповів, що до України працював у Японії, Німеччині, Польщі, Кенії та на Кубі.
- У Лос-Анджелесі у мене був слухач з маленької острівної країни Аруба. Тепер у себе на батьківщині цей молодий чоловік зняв фільм, що претендуватиме на цьогорічного "Оскара", — не без задоволення повідомив метр.

З українським кінематографом пан Тревіс лише починає знайомитися. Лекції читатиме у Києво-Мо-гилянській академії. Кажуть, що до нього записалося чимало українських телевізійників.

Ректор Інституту екранних мистецтв Володимир Горбенко, 63 роки, засмучений.
- Українському кіно треба навчатися азів: як організовувати кіновиробництво, як любити глядача. Воно потребує збалансованості душі режисера. В Америці кіно стереотипніше: ось цей хлопець — поганий, а он той — хороший, — зауважує він. І додає: - Але наші кінематографи єднає мелодійність.

Курс пана Тревіса розрахований на 10 днів. Це - перша спроба. Якщо вона виявиться вдалою, режисер періодично читатиме свої лекції в Києві.